Episode 22

Simona a Denisa Katzer: Hudbou ke svobodě

Velkej sen, velký odhodlání.

Sestry Katzerovy aka 20 Minutes jsou na české scéně synonymem buskingu a vynikajících vokálů. Jako buskerky odehrály v letech 2012-2018 mnoho vystoupení jak v ČR, tak po celé Evropě (Itálie, Německo, Dánsko, Tenerife, Anglie...). Jako vokalistky se zapsaly do pamětí fanoušků ve spolupráci s kapelami jako Mandrage, Tata Bojs, Luno či Adrian T. Bell. Nyní se ale soustředí na vlastní tvorbu na rozhraní žánrů pop, soul a country. Jejich první singl měl premiéru na Snídani s Novou, Top Staru či Radiu 1. Jejich poslední singl Bloom (2020) se pak ujal i v evropských rádiích, a to především v Německu, kde dvojčata staví od roku 2015 svou druhou základnu.

V rozhovoru se s námi podělily o své zážitky z dospívání, kdy se v 15-ti letech začaly věnovat pouličnímu umění (busking) a cestování po Evropě, ale také:

  • jak si schovávaly kytaru před rodiči do skříně
  • o počátcích buskingu v Praze, Berlíně a Londýně
  • spolupráci s různými kapelami včetně Tata Bojs
  • o psaní vlastní tvorby
  • jak řeší společně konflikty a jaká byla zpětná vazba rodiny na jejich hudební kariéru
  • o tom, jak se dostaly do předkola 12-ti účastníků Eurovize
  • jak se dotýkají hudbou lidských duší
  • o životě v cukrárně :)
  • a nakonec nám zazpívaly ukázku ze svého singlu Black sea

Odkaz na web, YouTube, Instagram, Spotify.

About the Podcast

Show artwork for Ve vlastních rukou
Ve vlastních rukou
Ve vlastních rukou je podcast o tom, jak převzít zodpodvědnost za svůj život a udělat si ho takový, jaký jej chceme mít. Společně s našimi hosty budeme sdílet životní transformace a inspirovat k tomu, abychom si dovolili vydat se svou vlastní cestou.

About your hosts

Profile picture for Barbora Micenková

Barbora Micenková

“Čím víc vím, tím víc vím, že nic nevím.” Celý život mě to táhne zkoumat a ptát se. Nacházím spojitosti tam, kde je málokdo čeká, a ráda nahlížím na stará témata z nových úhlů. V tomto podcastu chci dávat prostor rozmanitým pohledům a budovat mosty mezi světem racionálním a duchovním, protože věřím, že se doplňují, a že pravda často leží někde uprostřed. Většinu dospělého života jsem strávila v počítačových vědách a jeho podstatnou část i na cestách. Až skrze porody svých dětí se mi otevřel nový rozměr života a já mohla vstoupit do vlastní síly.
Profile picture for Laura Ogik

Laura Ogik

Přinášíme vám příběhy a tipy od významných i méně známých osobností, které vám mohou být inspirací ve vašem každodenním životě, ale také při plnění vašich snů. Krásný poslech vám všem přeji, Laura