Episode 10

Důvěřujeme dětem s Michaelou Řeřichovou

Michaela Řeřichová je spoluzakladatelkou Aliance pro sebeřízené vzdělávání a propagátorkou svobody učení a možnosti volby ve vzdělávání. Studovala ekonomii a sociální práci a pracovala v nízkoprahových klubech pro děti a mládež. Poslechněte si, jak ji ovlivnilo její vlastní dětství, které částečně strávila sama na ulici.

Více informací najdete na www.seberizenevzdelavani.cz. Míša rovněž vede Youtube kanál o respektujícím přístupu k dětem “Důvěřujeme dětem”.

Co se dozvíte?

  • jak si ve 14-ti letech hledala práci
  • a v 18 začala podnikat
  • její zkušenosti z nízkoprahového centra
  • co ji vedlo k sebeřízenému vzdělávání
  • jak jí škola neumožnila naplnit své potřeby

About the Podcast

Show artwork for Ve vlastních rukou
Ve vlastních rukou
Ve vlastních rukou je podcast o tom, jak převzít zodpodvědnost za svůj život a udělat si ho takový, jaký jej chceme mít. Společně s našimi hosty budeme sdílet životní transformace a inspirovat k tomu, abychom si dovolili vydat se svou vlastní cestou.

About your hosts

Profile picture for Barbora Micenková

Barbora Micenková

“Čím víc vím, tím víc vím, že nic nevím.” Celý život mě to táhne zkoumat a ptát se. Nacházím spojitosti tam, kde je málokdo čeká, a ráda nahlížím na stará témata z nových úhlů. V tomto podcastu chci dávat prostor rozmanitým pohledům a budovat mosty mezi světem racionálním a duchovním, protože věřím, že se doplňují, a že pravda často leží někde uprostřed. Většinu dospělého života jsem strávila v počítačových vědách a jeho podstatnou část i na cestách. Až skrze porody svých dětí se mi otevřel nový rozměr života a já mohla vstoupit do vlastní síly.
Profile picture for Laura Ogik

Laura Ogik

Přinášíme vám příběhy a tipy od významných i méně známých osobností, které vám mohou být inspirací ve vašem každodenním životě, ale také při plnění vašich snů. Krásný poslech vám všem přeji, Laura