Episode 36

#36 Zdeněk Kalvach o vhodném přístupu k agresivitě, jak mluvit s dětmi o válce a o metodě Montessori

Dnes jsme si do našeho podcastu pozvaly velice zajímavého hosta, kterým je psychoterapeut Zdeněk Kalvach, jež se dostal ke své profesi neobvyklým obratem a to konkrétně z ředitelské pozice jedné mezinárodní bezpečnostní organizace. 

A jelikož se celý svět v poslední době nachází v jedné velké krizové situaci z důvodu konfliktu na Ukrajině, chtěly jsme se dozvědět, zda-li je vůbec možné si přitom všem udržet vnitřní klid?

Zmínili jsme také:

  • jak mluvit s dětmi o válečném konfliktu k přihlédnutí jejich věku
  • tipy, které připravilo centrum LOCIKA
  • podporu, kterou nabízí psycholog Štěpán Vymětal
  • syndrom vyhoření
  • test Radkina Honzáka
  • o detekci podezřelého chování na letišti

About the Podcast

Show artwork for Ve vlastních rukou
Ve vlastních rukou
Ve vlastních rukou je podcast o tom, jak převzít zodpodvědnost za svůj život a udělat si ho takový, jaký jej chceme mít. Společně s našimi hosty budeme sdílet životní transformace a inspirovat k tomu, abychom si dovolili vydat se svou vlastní cestou.

About your hosts

Profile picture for Barbora Micenková

Barbora Micenková

“Čím víc vím, tím víc vím, že nic nevím.” Celý život mě to táhne zkoumat a ptát se. Nacházím spojitosti tam, kde je málokdo čeká, a ráda nahlížím na stará témata z nových úhlů. V tomto podcastu chci dávat prostor rozmanitým pohledům a budovat mosty mezi světem racionálním a duchovním, protože věřím, že se doplňují, a že pravda často leží někde uprostřed. Většinu dospělého života jsem strávila v počítačových vědách a jeho podstatnou část i na cestách. Až skrze porody svých dětí se mi otevřel nový rozměr života a já mohla vstoupit do vlastní síly.
Profile picture for Laura Ogik

Laura Ogik

Přinášíme vám příběhy a tipy od významných i méně známých osobností, které vám mohou být inspirací ve vašem každodenním životě, ale také při plnění vašich snů. Krásný poslech vám všem přeji, Laura